Kobieta ambitna! {…}

Czyli jak możesz się rozwijać nie mając pieniędzy! (…)

Zaraz po tym jak poznałam M., usłyszałam od niego jedno bardzo mądre zdanie: „Ja nie marzę, ja planuję!”. Chyba już na zawsze to zdanie zostanie ze mną. Ja do niedawna marzyłam. My kobiety lubimy marzyć, bardzo. Odrywamy się wtedy od rzeczywistości i wyobrażamy sobie jak wyglądałoby nasze życie, gdyby nasze marzenia się spełniły. Błąd! Marzenia się spełniają, albo nie. A plany są po to, by je realizować. Stopniowo. Punkt po punkcie. Krok za krokiem. Owszem, plany się często zmieniają, a marzenia to niby nie? Plany to działanie, a marzenia to często tylko fantazje.

Plan to cel i ścieżka do niego. A marzenie to często mrzonka bez konkretnego pomysłu na jego spełnienie. Nie, nie mówię, że macie przestać marzyć, mówię tylko, że lepiej jest przestawić umysł na planowanie i działanie. Jeśli działasz to jesteś zawsze o krok bliżej do celu. Jeśli marzysz o własnej firmie, to zaplanuj to, krok po kroku. Na początek chociażby na kartce papieru. I te kroki, jeden po drugim stawiaj. Tyle ile możesz. Tyle na ile Cię stać. I ani się obejrzysz marzenie o własnej firmie, nie będzie już tylko marzeniem, będzie celem, do którego masz coraz bliżej.

kubek.jpg

Jesteś przecież kobietą cholernie ambitną, prawda? Tak jak ja! I myślisz właśnie o tym, co byś mogła zrobić, gdybyś tylko miała pieniądze. Znowu błąd! Pomyśl o tym, co możesz zrobić i jak się rozwijać wcale ich nie mając.

Ja też pieniędzy teraz nie mam. Nie mam ich na to, na co chciałabym mieć. Ale ambicja nie pozwala mi siedzieć w miejscu. Chcę się rozwijać. Zawsze. Codziennie. Mam plany i chcę je zrealizować. Oto co robię ja i co możesz robić Ty, zupełnie za free!

 1. Możesz przestać bezsensownie przewijać Facebookowego walla i poszukać w internecie naprawdę wartościowych i inspirujących treści. Artykułów, blogów, stron tematycznych. Są ludzie, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem, dzielą się w sieci za darmo! Musisz tylko wiedzieć, czego szukać i co Cię tak naprawdę interesuje. Mówię Ci to ja – KOBIETA ANALOGOWA!
 2.  Możesz posprzątać Fb (nie nie da się tego zrobić w pół godziny) i odlajkować miliony reklam, FP duchów i rzeczy, które zaśmiecają Ci głowę. Na moim wallu w tej chwili wyświetlają się tylko te FP, które naprawdę czytam z zainteresowaniem i takie, które mnie inspirują. Nawet nie wiesz ile fajnych babeczek i mądrych facetów prowadzi swoje strony!
 3. Jeśli już zostajemy tak mocno w temacie Fb, to możesz również wypisać się z miliona grup, do których teraz należysz, a w których działanie się nie angażujesz i które zalewają Cię tylko stosem niepotrzebnych powiadomień. Możesz poszukać grup z dziedzin, w których naprawdę chcesz się rozwijać. Grup w których specjaliści chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Grup, których ludzie wzajemnie udzielają sobie porad i chętnie odpowiadają na pytania. Za darmo!
 4. Możesz oglądać webinary i słuchać podcastów. Zamiast siedzieć z telefonem w ręku, szukając w nim nie wiadomo czego wysłuchaj 15 minutowego nagrania, które pozwoli Ci dowiedzieć się czegoś nowego, czegoś co przybliży Cię do celu, albo rozwieje Twoje wątpliwości. Zamiast jechać w tramwaju i gapić się bezczynnie przez okno, obejrzyj filmik instruktażowy na You Tubie. Zdziwisz się ile darmowej wiedzy jest w zasięgu Twojej ręki. komorka
 5.  Możesz brać udział w kursach i szkoleniach online. Tak, tych darmowych też jest na pęczki! Jeśli kończysz taki kurs z jakimś niedosytem, ale czujesz się zainspirowana to znak, że może warto wydać pieniądze na płatny kurs, może już w realu, a może online, jeśli masz na głowie dwójkę dzieci i cały dom. Wiesz wtedy, że nie wyrzucisz pieniędzy w błoto, bo zrobiłaś próbę generalną.
 6. Możesz czytać! Dużo, wszystko i wszędzie. Nie musisz od razu pędzić do księgarni i wydawać fortuny na kosmicznie drogie poradniki, możesz przejrzeć swoją biblioteczkę i wziąć udział w BOOKCROSSINGU albo wystawić na OLX to co od dawna zalega na Twoich półkach. Możesz pożyczać książki, czasopisma i poradniki. Od przyjaciółek, sąsiadek, może od szefowej? Możesz iść do biblioteki. Możesz też nie kupić kolejnej paczki ciastek i wrzucić pieniądze do słoika. Za miesiąc je wyjmiesz i kupisz sobie poradnik, który naprawdę chcesz mieć!
 7.  Możesz szukać w sieci wydarzeń, które są po drodze z Twoimi zainteresowaniami, a które są organizowane za darmo, dzięki np. sponsorom. Wykłady, prelekcje, dyskusje, pokazy i co tylko przyjdzie Ci do głowy. Nie każdy event to bilet wstępu za grube pieniądze. Musisz mieć tylko szeroko otwarte oczy.
 8. Możesz rozmawiać! Z innymi kobietami, z mężczyznami, z każdym kto Cię inspiruje i kto ciągle działa i odnosi sukcesy. Rozmowa nic nie kosztuje. Mnie rozmowa z człowiekiem, który tryska energią zawsze inspiruje i nakręca do działania.
 9. Możesz ćwiczyć – w domu, niekoniecznie z karnetem na wypasionej siłowni. Możesz biegać – w parku, nie na elektronicznej bieżni, w dresach, a nie modnych leginsach. Możesz dbać o siebie – odpoczywać i się wysypiać.

Możesz wszystko!!!

jo ga.jpg


Robiąc wszystko albo tylko cokolwiek z mojej listy, możesz wpaść na genialny pomysł i zacząć coś nowego. Możesz wymyślić jak zarobić dodatkowe pieniądze, a możesz również się dowiedzieć jak odnieść sukces nie rezygnując ze swojej pasji. Możesz być po prostu o krok bliżej do swojego CELU – MARZENIA!

pociag.jpg

Możesz, bo Ty też jesteś cholernie ambitną kobietą!

m.

Fot.: Pixabay

17 thoughts

 1. Cały ten post chyba powinnam wydrukować i powiesić na lodówce. Albo syntezator mowy powinien mi to czytać zamiast budzika! Uwielbiam takie artykuly. Po ich przeczytaniu ma się ochotę wstać, wyjść i działać. Ale niestety po godzinie wszystko wraca to normy😂 He he he! Przynajmniej w moim przypadku 😉

  Polubione przez 1 osoba

 2. Fajny inspirujący tekst. Sama jestem na początku drogi do moich wielkich zmian w życiu. Czemu? Bo jestem cholernie ambitną kobietą. I mam wielkie marzenia, ale też nie zapominam wcielać ich w życie 🙂

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s