Nie mów do mnie z rana!

W życiu każdej kobiety zdarza się taki dzień, kiedy wszystko zdaje się być nie tak. Nie lubię takich dni, ale one są i zawsze będą częścią naszego życia. Są po prostu częścią codzienności. To takie dni, kiedy jeszcze nie wystawiłam nogi poza łóżko, a już wiem, że wszystko pójdzie nie tak. Wstaję najzwyczajniej w świecie zła! Snuję się wtedy od rana po domu, a w środku mam tykającą bombę zegarową z opóźnionym zapłonem. Ta bomba prawie zawsze wybucha. I obrywa się wszystkim, którzy są w pobliżu. Nie ważne czy są winni czy nie.

niebieski.jpg

Jestem zła na siebie i na cały świat. Dlaczego? Nie wiem. Może po prostu dlatego, że jestem kobietą. Może wzięłam sobie za dużo na głowę. Może dlatego, że lubię mieć wszystko zrobione na już i oczywiście dopięto na ostatni guzik. Może dlatego, że to już jesień? Albo dlatego, że za oknem świeci słońce, a ja nie pójdę na spacer. A może jak lubią mawiać mężczyźni, hormony mi szaleją! Nie szukam wtedy przyczyny stanu w jakim jestem. Poddaję się temu. Wiem już, że mam prawo do przeżywania gniewu! Ty też masz!

Jeśli mam ochotę płakać to płaczę. Mam to szczęście, że najczęściej płaczę w ramię M., który mocno przytula. Czasem muszę się wygadać, a czasem wykrzyczeć. Zrucam wtedy wszystko, co mi leży na żołądku. Bywa i tak, że zamykam się w sypialni. Sama ze sobą i olewam wszystko i wszystkich. Nie próbuję być dla nikogo miła na siłę. Zdarza się, że biorę wtedy długi gorący prysznic, a potem zawijam się w koc. Może to zwykła chandra. Może. I co z tego???

kawa.jpg

Odkąd zdałam sobie sprawę, że najzwyczajniej na świecie, tak po ludzku raz na jakiś czas mam prawo do takiego dnia i takiego humoru, nie walczę z tym na siłę. Gniew i frustracja tłumione w sobie przynosiły mi większe spustoszenie niż tych kilka uronionych łez albo lekko podniesiony ton głosu. Wiem już, że nie muszę być doskonała i wiem, że jestem w porządku, nawet gdy niektórzy mnie nie akceptują.

Ty też to wiesz! Prawda?

Wiesz też, tak jak ja, że taki dzień przychodzi i odchodzi. Po po burzy zawsze wychodzi słońce! A Ty jesteś kobietą wyjątkową! 🙂

m.

Fot.: Pixabay

8 thoughts

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s