Kobieto (z)decyduj!

Zastanawiałaś się kiedyś ile różnych decyzji podejmujesz każdego dnia? Ja też nie! To ile ich codziennie podejmujesz to jedno, a to ile z nich ma potem znaczący wpływ na Ciebie i Twoje życie to drugie.

Wczoraj po długiej rozmowie z przyjaciółką (która zawsze stawia mnie do pionu) uświadomiłam sobie, że to gdzie teraz jestem i to jaką kobietą teraz jestem zawdzięczam tylko sobie i swoim decyzjom. Tak, mamy wpływ na swoje życie.

kajak.jpg

Codziennie decydujesz o tym, co na siebie włożyć i co zjeść na śniadanie. Ile razy musiałaś wybrać pomiędzy gorącą kawą, a kolejnym spóźnieniem do pracy? A może dzisiaj rano stałaś przed lustrem i zastanawiałaś się jaki kolor szminki będzie lepszy? I jeszcze odwieczne dylematy spódnica czy spodnie na służbowe spotkanie? Ach i jeszcze w pracy wypada Ci delegacja, pogoda jest fatalna, więc do Łodzi decydujesz się jechać pociągiem.

Ile razy w ciągu dnia musisz o czymś zdecydować? Milion. Nad większością decyzji długo się nie zastanawiasz, działasz impulsywnie. Szybko. Bo przecież jakie znaczenie dla Ciebie jako kobiety ma to czy pojedziesz pociągiem albo czy wejdziesz do spożywczaka zanim odbierzesz dziecko ze szkoły?

Może odpowiem tak: Wiem jaki wpływ na moje życie miał wybór szkoły albo decyzja o wyjeździe za granicę. Wiem ile zyskałam, a ile straciłam decydując się akurat na tę konkretną ofertę pracy. Decyzja o kolejnej przeprowadzce też nie była podjęta z dnia na dzień. Tak już mamy, że sprawy ważne zajmują nam głowę, a wszystkie za i przeciw są zawsze skrupulatnie kalkulowane. I właśnie wczoraj dotarło do mnie, że to nie te decyzje, które z góry przyjęte są za te nazwijmy to życiowe, zdecydowały o tym jaką jestem kobietą.

znak.jpg

Zdecydował o tym impuls, pod wpływem, którego podjęłam decyzję o założeniu konta na portalu randkowym. Ja, która całe życie uparcie się przed tym broniłam. O tym, że jestem kobietą szczęśliwą, zdecydował wybór zdjęcia przystojnego bruneta do, którego postanowiłam napisać. Nie bez znaczenia była również decyzja o założeniu na na pierwsze spotkanie z szanownym brunetem czerwonych spodni i rozpuszczenie włosów. Tych kilka decyzji, które podjęłam spontanicznie sprawiły, że jestem teraz żoną, a za miesiąc będę mamą!

To ja zdecydowałam, że będę pisać bloga, pomimo strachu przed krytyką i opinią znajomych i to ja decyduję o czym będę pisać! I wiecie co moje drogie Panie? Dobrze mi z tym.

kratka.jpg

Jutro idąc na spacer albo do pracy Ty też podejmij świadomą decyzję co na siebie włożysz i do kogo po drodze się uśmiechniesz. Jeśli jesteś singielką to właśnie TA niebieska sukienka może mieć wpływ na to, że już dłużej nią nie będziesz. A jeśli jesteś mamą i jutro idziesz do przedszkola zdecyduj, którą drogą pójdziesz tym razem. Może na którejś witrynie czeka na Ciebie ogłoszenie z wymarzoną ofertą pracy? Bądź uważna i otwarta na świat, bo tylko TY decydujesz o tym jaką kobietą będziesz jutro, za miesiąc i za rok!

.m

Fot.: Unsplash

12 thoughts

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s